U největšího přístavu v Latinské Americe už dva dny hoří nádrže s miliony litrů paliva

Hasiči v Brazílii se už dva dny snaží uhasit velký požár nádrží na palivo na pobřeží státu São Paulo. Sklad pohonných hmot a dalších chemikálií se vznítil ve čtvrtek ráno. Příčina zatím není známá. Část přístavu Santos, který leží poblíž a je největším latinskoamerickým přístavem, je uzavřena pro veškerý provoz.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Přístav v Sao Paulo: Sklad pohonných hmot a dalších chemikálií se vznítil ve čtvrtek ráno | Zdroj: Reuters

Vedro je prý cítit i stovky metrů. Kilometry od místa se táhne hustý dým. Podle firmy, která sklad vlastní, není toxický.

Hasiči několikrát změnili strategii - zkoušeli hasit přímo oheň - pěnou i vodou - ta se ale vypařila ještě dřív, než stačila dostříknout na oheň. Teď aspoň ochlazují okolní nádrže, aby se nevznítily.

V nádrži, která vybuchla, byly 3 miliony litrů nafty. Nejspíš se bude muset počkat, než veškeré palivo vyhoří. To může trvat i několik dní.

Nádrže by měly mít ve spodní části bezpečnostní ventily - podle jednoho ze zasahujících hasičů se ale mechanismus kvůli žáru rozbil. Teplota požáru dosahuje údajně až 800 stupňů Celsia.


Zvětšit mapu

David Koubek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme