U Palmýry se dál bojuje, syrská armáda se město pokouší obklíčit

Syrské jednotky stále bojují s radikály z takzvaného Islámského státu na předměstí Palmýry. Vládním jednotkám se podařilo obsadit několik vesnic v okolí, město samotné ale stále drží teroristé.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vládní vojáci hlídají cestu do Palmýry | Zdroj: ČTK

Podle agentury AP se syrští vojáci do Palmýry už dostali, museli se ale stáhnout zpět. Teď se bojuje o přístupy do Palmýry, syrská armáda dokončuje obklíčení.

Ruská média dnes potvrdila, že během včerejších bojů zahynul u Palmýry důstojník ruských speciálních sil, který naváděl ruské bombardéry na teroristické cíle.

Syrská armáda zahájila ofenzivu u Palmýry 7. března. Město je na seznamu světového dědictví UNESCO a leží v něm rozsáhlé archeologické naleziště. Islamisté v minulosti zničili dva významné chrámy, Belův a Baal-Šaminův.

Oáza Palmyra v syrské poušti je na seznamu světového dědictví UNESCO, ale když ji dobyla teroristická bojůvka Islámského státu, turistický magnet se změnil v měsíční krajinu | Foto: CC BY-SA 3.0 Bernard Gagnon

ČTK, Matěj Štýs Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme