U policie v Košicích už padají hlavy kvůli brutální šikaně nezletilých Romů

Devět policistů z východoslovenských Košic muselo okamžitě odevzdat služební odznak kvůli brutálnímu zákroku proti podezřelým romským dětem. Policisté se psy je nutili k vzájemnému bití, chlapci se museli svléknout do naha a také se třeba líbat. Muži zákona si přitom celou scénu nahrávali na mobilní telefony a tento záznam unikl do médií.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

prezident Policejního sboru SR Ján Packa | Foto: ČTK

Sedm mužů zároveň čelí trestnímu stíhání z porušení pravomocí veřejného činitele a také z vydírání. Všichni jsou stíháni na svobodě.

O funkci přišli i čtyři vysocí důstojníci včetně jednoho ředitele správy. Policejní prezident Jána Packa stále zůstává v Košicích, kde řeší personální otázky, a je možné, že provede i další změny.

Na případ upozornil deník Sme, který získal videonahrávku patrně od příbuzných policistů. Týrání chlapců, kteří předtím oloupili ženu, označují novináři jako mučení a některá médi žádají hlavu policejního prezidenta Packy a ministra vnitra Róberta Kaliňáka.

Přečtěte si také:
Slovenští policisté brutálně šikanovali romské děti, média to označují za mučení

Martin Hromádka, Ľubomír Smatana Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme