U Říma se setkali dva papežové. Poprvé po mnoha staletích

Papežské letní sídlo Castel Gandolfo je dějištěm historické schůzky dvou papežů. Nový papež František tam poobědval se svým předchůdcem Benediktem XVI., který odstoupil v únoru kvůli únavě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Castel Gandolfo působí až takřka opuštěně. Nestřeží ho již členové Švýcarské gardy, kteří se tam vrátí až s novým papežem.

Castel Gandolfo působí až takřka opuštěně. Nestřeží ho již členové Švýcarské gardy, kteří se tam vrátí až s novým papežem. | Zdroj: Reuters

Témat, ve kterých by papež František mohl požádat o radu emeritního papeže Benedikta, je mnoho: vztahy s jinými náboženstvími, problémy a skandály kolem vatikánské banky IOR, reforma vatikánské kurie.

Velmi pravděpodobně se tentokrát veřejnost dozví pouze velmi málo o obsahu rozhovoru. Emeritní papež Benedikt chce zůstávat nadále zcela v ústraní.

Vatikánská kurie si lámala hlavu s protokolem pro setkání, které nemá obdoby, ale papež František na protokol většinou nehledí a přál si tak zcela prosté vřelé setkání se svým předchůdcem.

Polský komik si dělal legraci z nového papeže a přišel o zakázky

Číst článek

Vědunka Lunardi, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme