U soudu marně sháněli svědka. Našli ho až po třech dnech mrtvého na toaletě

Sedmdesátiletý muž, který měl svědčit u soudu v německém Kielu, se na slyšení nedostavil. Až po třech dnech byl nalezen mrtvý na toaletě přímo v budově městského soudu. Agentuře DPA informaci deníku Kieler Nachrichten potvrdila místopředsedkyně soudu Beate Flatowová. Muž patrně zemřel na infarkt.

Berlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Budova soudu v německém Kielu. | Foto: Fotobanka Profimedia

Podle Flatowové už byly z případu vyvozeny důsledky. „Strážní služba bude napříště denně kontrolovat všechny veřejně přístupné prostory, zejména toalety,“ řekla zástupkyně soudu.

Zmíněný muž měl u soudu jako svědek vypovídat 29. října a jeho tělo našel 1. listopadu strážmistr v uzavřené kabině na toaletách. Pitva ukázala, že muž pravděpodobně zemřel na srdeční infarkt, sdělil mluvčí státního zastupitelství v Kielu.

Muž měl svědčit proti obžalovanému, který údajně fingoval automobilové nehody. Hlavní přelíčení bylo odročeno, protože u soudu se neobjevil ani obžalovaný.

Podle Flatowové nepřišla uzamčená kabinka na toaletě podezřelá ani každodenní uklízecí službě, protože patrně vycházela z toho, že dveře jsou zamčené z bezpečnostních důvodů. V minulosti totiž v soudní budově několikrát prasklo potrubí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme