Při přestřelce u moskevského soudu zemřeli tři lidé. Policie je zabila poté, co se pokusili utéct

Tři mrtvý a tři vážně zranění. Taková je bilance přestřelky u ruského krajského soudu v Moskvě. Pětice obviněných gangsterů se tam pokusila přemoci ostrahu, sebrat jí zbraně a uprchnout. Při následné přestřelce ale policisté tři z nich zabili a další dva zranili. Útočníci čelí obvinění ze 17 vražd, okolí Moskvy přepadali a zabíjeli řidiče.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Budova soudu, ve které došlo k přestřelce. | Zdroj: Reuters

Před soudem měli stanout členové devítičlenné skupiny, kteří podle obžaloby v letech 2012-14 terorizovali řidiče na silnicích v okolí Moskvy a ve městě Kaluga jihozápadně od metropole. Zastavovali vozidla s pomocí bodců na silnici a řidiče zabíjeli a okrádali.

Obviněni jsou ze 17 vražd, dvou pokusů o vraždu, z loupežných přepadení a nezákonného držení zbraní. Všichni obžalovaní jsou podle agentury TASS přistěhovalci ze zemí střední Asie.

Po převezení do budovy soudu se členové skupiny pokusili o útěk. Odzbrojili policejní doprovod, několik osob zadrželi jako rukojmí a zahájili palbu.

Banda GTA

Podle očitých svědků padlo až 20 výstřelů. Proti policistům střílelo pět lidí, z nich tři byli na místě zabiti a dva zraněni, informuje agentura TASS. Po incidentu bylo jednání soudu obnoveno.

Podle nepotvrzených informací médií se údajní bandité hlásí k islamistickým hnutím, někteří z nich se prý zapojili i do bojových akcí v Sýrii. Novináři skupinu přejmenovali na „Banda GTA" podle analogie s britskou počítačovou hrou Grand Theft Auto, v níž hráči plní role vrahů, lupičů a nájemních zločinců.

Ruská televize NTV letos podle osudů údajných banditů natočila desetidílný seriál nazvaný Trasa smrti.

ČTK, dp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme