U španělského ostrova zmizela jedna z nejlepších nádechových potápěček na světě

Jedna z nejlepších nádechových potápěček na světě Natalia Molčanovová zmizela u španělského ostrova Formentera. Pravděpodobně už není naživu. Bez přístrojů se pokoušela potopit do hloubky 40 metrů. Zřejmě se však dostala do silného proudu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na moři probíhá hloubkové potápění

Na moři probíhá hloubkové potápění | Foto: www. apneaman.cz

Třiapadesátiletá žena se v neděli spolu s dalšími lidmi potápěla ve Středozemním moři, ale už se nevynořila.

Příčiny nejsou jasné, ani to, proč se oddělila od ostatních potápěčů. Jedním z možných vysvětlení, o nichž se mluví, je, že se mohla dostat při ponoru bez ploutví do silného proudu.

Přehrát

00:00 / 00:00

O Natalii Molčanovové a rizicích při freedivingu mluvil potápěč a instruktor Martin Zajac

„V momentě, kdy freediver nemá ploutve, tak jeho možnosti k návratu nebo k vyplavání z takového proudu jsou značně omezené a je to hodně namáhavé,“ poznamenal potápěč, instruktor a reprezentant Slovenské republiky v nádechovém potápění Martin Zajac.

Záchranné práce sice pokračují, ale naděje, že by žena přežila, je mizivá. Rodina Molčanovové se postupně vzdává nadějí, a stejně tak i kolegové a přátelé freediverky.

„Natálie je super člověk a ohromný sportovec. Pro nás všechny je to velká ztráta,“ dodal Zajac.

Ruská potápěčka drží několik světových rekordů. Bez přístrojů – jen s ploutví – se dokázala potopit do sta metrů. Bez dechu byla schopná vydržet i devět minut. Je proto považovaná za nejlepší potápěčku v historii.

Petra Novotná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme