U srbského Paračinu vybuchl armádní sklad

V Srbsku vybouchl vojenský sklad. U města Paračin, které leží asi 120 kilometrů na jih od srbského hlavního města Bělehradu, došlo k první explozi ve čtyři hodiny ráno. Následovala série výbuchů vojenského materiálu a nebezpečí stále ještě není zažehnáno. Policie zcela uzavřela dálnici do druhého největšího srbského města Niš. Při havárii nikdo nepřišel o život, protože kasárny byly včas evakuovány.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bělehrad

Většina domů v přilehlých městech má rozbitá okna. Někteří tak přišli ke zraněním od střepů. Ministr obrany Zoran Stankovič Rozhlasu a televizi Srbska řekl, že nikdo při neštěstí nepřišel o život.

"Vojáci včas opustili objekt, takže můžeme tvrdit, že nikdo nebyl zraněn a nikdo nepřišel o život. Byli to vojáci z povolání. Teď se nacházejí přímo v Paračinu," řekl minstr.

Dnešní exploze připomněly obyvatelům Paračinu rok 1999, kdy armádní sklad bombardovala letadla Severoatlantické aliance.

Martin Ježek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme