U švédské ambasády v Benghází explodovala nálož. Poškodila i okolní domy

U švédského velvyslanectví v libyjském městě Benghází explodovala nastražená bomba. Výbuch poškodil přední část budovy a několik okolních domů. Zatím nejsou žádné informace o případných obětech. K atentátu se dosud nikdo nepřihlásil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

U švédské ambasády v Benghází explodovala nálož | Zdroj: Reuters

Nálož ale vybuchla necelý týden poté, co americké komando dopadlo v Tripolisu vysokého člena vedení Al-Káidy abú Anase Libího. Operace pobouřila libyjské islamistické radikály, kteří vyzvali k odvetným akcím.

Terčem útoku se na začátku října stalo také ruské velvyslanectví v Tripolisu. Moskva poté začala stahovat všechny diplomaty ze země. Incident je podle Ruska dalším důkazem, že v Libyi vládne chaos, a nikoli vláda složená z bývalých povstalců.

Ti ostatně ve čtvrtek na několik hodin zadrželi premiéra Alího Zejdána. Ozbrojenci, kteří Zejdána drželi na jednom z kriminalistických oddělení libyjského ministerstva vnitra, akci zdůvodnili právě rolí libyjské vlády při zadržení abú Anase Libího.

Zdenka Turková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme