U Tikrítu byla nalezena těla zavražděných iráckých vojáků

Násilí v Iráku dále pokračuje. Sebevražedný atentátník při útoku na šíitskou mešitu v Bagdádu zabil kromě sebe dva lidi a 20 dalších zranil. Iráčtí ozbrojenci útočili také na ropovod, u města Mosul přišel o život nejméně jeden americký voják. Tím ale bilance mrtvých v Iráku nekončí - nedaleko rodiště svrženého prezidenta Husajna bylo dnes nalezeno 19 těl zavražděných příslušníků irácké Národní gardy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Násilí v Iráku | Foto: ČTK/AP

Těla iráckých vojáků byla objevena v poušti. Podle irácké policie měli střelné rány na hlavách a v břišní krajině, ozbrojenci je zřejmě zabili už v zajetí.

Tzv. Islámská armáda se mezitím prostřednictvím internetu přihlásila k útoku na bulharský civilní vrtulník, v němž zahynulo 11 lidí včetně 6 Američanů. Helikoptéra byla sestřelena ve čtvrtek severně od Bagdádu a rebelové pak na internetu zveřejnili videozáběry, na nichž je vidět, jak vraždí jednoho z členů posádky.

Irák stále nemá novou vládu, přestože se její sestavení očekávalo už včera. Zástupci arabských sunnitských muslimů si vyžádali čas pro projednání vládních návrhů s představiteli všech sunnitských politických proudů.

Jaromír Janev, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme