U Tikrítu byla nalezena těla zavražděných iráckých vojáků

Násilí v Iráku dále pokračuje. Sebevražedný atentátník při útoku na šíitskou mešitu v Bagdádu zabil kromě sebe dva lidi a 20 dalších zranil. Iráčtí ozbrojenci útočili také na ropovod, u města Mosul přišel o život nejméně jeden americký voják. Tím ale bilance mrtvých v Iráku nekončí - nedaleko rodiště svrženého prezidenta Husajna bylo dnes nalezeno 19 těl zavražděných příslušníků irácké Národní gardy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Násilí v Iráku | Zdroj: ČTK

Těla iráckých vojáků byla objevena v poušti. Podle irácké policie měli střelné rány na hlavách a v břišní krajině, ozbrojenci je zřejmě zabili už v zajetí.

Tzv. Islámská armáda se mezitím prostřednictvím internetu přihlásila k útoku na bulharský civilní vrtulník, v němž zahynulo 11 lidí včetně 6 Američanů. Helikoptéra byla sestřelena ve čtvrtek severně od Bagdádu a rebelové pak na internetu zveřejnili videozáběry, na nichž je vidět, jak vraždí jednoho z členů posádky.

Irák stále nemá novou vládu, přestože se její sestavení očekávalo už včera. Zástupci arabských sunnitských muslimů si vyžádali čas pro projednání vládních návrhů s představiteli všech sunnitských politických proudů.

Jaromír Janev, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme