Nedaleko Zdi nářků v Jeruzalémě pobodali muže, po převozu do nemocnice zemřel

Zatím neznámý pachatel pobodal v jeruzalémském Starém Městě muže. Izraelská policie útočníka na místě zastřelila. Informovala o tom agentura Reuters s odkazem na izraelskou televizi. Mladík byl s vážným poraněním horní části těla převezen do nemocnice, kde svým zraněním podlehl.

Jeruzalém (Aktualizováno: 23:24 18. 3. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Izraelské bezpečnostní jednotky na místě útoku v Jeruzalémě | Foto: Ammar Awad | Zdroj: Reuters

Policie uvedla, že útok se odehrál poblíž Zdi nářků a pobodaný muž pracoval jako člen soukromé bezpečnostní stráže.

Podle izraelské bezpečnostní agentury Šin Bet byl útočníkem osmadvacetiletý Palestinec z vesnice Akraba poblíž města Nábulus na Západním břehu Jordánu. Policie ale tyto informace nepotvrdila.

Turecko ohlásilo dobytí Afrínu. Z oblasti prchají desetitisíce lidí

Číst článek

K incidentu došlo pouhé dva dny poté, co palestinský řidič na okupovaném Západním břehu Jordánu najel do čtyř mladých izraelských vojáků. Dva z nich zabil a ostatní zranil.

Bezpečnostní situace ve městě se zhoršila v prosinci, kdy americký prezident Donald Trump uznal Jeruzalém za hlavní město Izraele a oznámil, že tam USA přesunou svoji ambasádu.

Tomáš Fiala, tak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme