Cestující Uberu v Americe nahlásili skoro 6000 sexuálních útoků za poslední dva roky

Zpráva o bezpečnosti uvádí, že firma Uber dostala v Americe za poslední dva roky téměř 6000 hlášení o sexuálních útocích. 19 útoku souvisejících s Uberem bylo smrtelných. Podle agentury Reuters má zveřejnění zprávy přesvědčit cestující, že firmě záleží na bezpečnosti. „Zveřejnit dobrovolně zprávu, která se zabývá takto obtížnými bezpečnostními otázkami, není snadné,“ řekl šéf právního oddělení Uberu Tony West.

San Francisco Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Společnost Uber zveřejnila zprávu o bezpečnosti | Foto: Brendan McDermid | Zdroj: Reuters

Uber dostal v letech 2017 a 2018 téměř 6000 hlášení o sexuálních útocích ve svých vozech ve Spojených státech. Meziročně se jejich počet zvýšil, ale v poměru k počtu jízd, který v minulém roce vzrostl, klesl o 16 procent. Vyplývá to z dlouho očekávané zprávy o bezpečnosti, kterou poskytovatel alternativní taxislužby ve čtvrtek zveřejnil.

Zpráva také informovala o 19 smrtelných útocích v souvislosti s firmou Uber.

Celkem dostala společnost v uvedeném období hlášení o 5981 sexuálních napadeních, která se údajně stala během některých z 2,3 miliardy uskutečněných jízd. Z toho vyplývá, že 99,9 procenta jízd nepoznamenaly bezpečnostní problémy, zdůraznila firma, která podniká i v České republice.

Uberu záleží na bezpečnosti

Téměř polovina ohlášených útoků jde na vrub pasažérů, stojí v první zveřejněné zprávě tohoto typu. Ta má podle agentury Reuters veřejnost přesvědčit, že Uberu záleží na bezpečnosti.

Motorka přes Uber. Egyptskou metropolí prosviští rychleji, s helmou ale nepočítejte

Číst článek

„Zveřejnit dobrovolně zprávu, která se zabývá takto obtížnými bezpečnostními otázkami, není snadné,“ řekl zpravodajskému serveru BBC šéf právního oddělení Uberu Tony West. „Většina firem o záležitostech, jako je sexuální násilí, nemluví, protože by tak riskovaly negativní publicitu a kritiku veřejnosti. Ale my cítíme, že je čas na nový přístup,“ dodal.

Uber v minulosti čelil kritice ohledně bezpečnosti svých jízd a soudním řízením kvůli nevhodnému chování některých svých řidičů. Před dvěma týdny přišel o licenci k přepravě cestujících v Londýně mimo jiné právě kvůli nedostatečné bezpečnosti cestujících.

Firma podniká v 70 zemích. V současnosti podle BBC podobnou zprávu o bezpečnosti z žádného dalšího trhu neplánuje.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme