Útočníkovi, který ubodal syna německého exprezidenta, je 57 let. Uvedla to policie

Muži, který v úterý večer při lékařské přednášce v Berlíně ubodal 59letého primáře Fritze von Weizsäckera, syna německého exprezidenta Richarda von Weizsäckera, je 57 let. Podle agentury DPA to ve středu ráno sdělila policie. Útočnou zbraní byl nůž. Další podrobnosti k totožnosti zadrženého útočníka či motivu jeho činu policie zatím neuvedla. Pachatel má být ve středu předveden před vazebního soudce.

Berlín (Aktualizováno: 16:36 20. 11. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Německá policie. Ilustrační foto. | Zdroj: Reuters

Doktor Fritz von Weizsäcker byl internistou a primářem soukromé kliniky Schlosspark ve čtvrti Charlottenburg na západě Berlína. V úterý večer měl veřejnou přednášku o problémech jater, podobné přednášky pro laickou veřejnost pořádá klinika pravidelně.

Na akci přišlo kolem dvaceti lidí. Asi po hodině z první řady vyskočil muž s nožem, který von Weizsäckera začal bodat. Von Weizsäcker byl na místě mrtvý. 

Neznámý útočník v Berlíně ubodal lékaře, obětí je syn bývalého prezidenta von Weizsäckera

Číst článek

Činu se pokoušel zabránit policista, který tam byl mimo službu. Útočník ho ale těžce zranil. Pachatele nakonec přemohlo několik posluchačů přednášky a krátce poté ho předali policii. Momentálně je ve vazbě. 

Policie uvedla, že podezřelý u ní dosud neměl žádné záznamy. Žalobci ho zatím neviní z vraždy, ale ze zabití. A stále se pokouší zjistit motiv.

Oficiálních informací o útočníkovi je zatím málo. Pachatelem je 57 letý Němec s čistým trestním rejstříkem. Na klinice nikdy nebyl coby pacient. Navíc nebyl úředně hlášený v Berlíně, ale ve spolkové zemi Porýní-Falc, která je až u hranic s Lucemburskem.

Podle zatím nepotrvzených informací deníku Bild nebo listu Berliner Morgenpost měl v minulosti psychické problémy. Vyšetřování se podle policejní mluvčí odvíjí všemi směry. Policie ve středu hodlá vyslechnout také rodinu oběti a ptát se, zda von Weizsäckerovi někdo nevyhrožoval nebo ho nevydíral.

Oblíbený lékař

Zavražděný lékař měl za sebou dlouhou kariéru. Působil ve Freiburgu, Bostonu a Curychu a primářem oddělení interní medicíny na klinice Schlosspark byl od roku 2005.

Von Weizsäcker byl mimořádně oblíbený lékař. Například veřejnoprávní stanice RBB mu věnovala i nekrolog, kde ho označuje za člověka oddaného medicíně.

Fritz von Weizssäcker byl jedním ze čtyř dětí někdejšího primátora západního Berlína a pozdějšího šestého prezidenta Spolkové republiky Německo Richarda von Weizsäckera, který stál v čele státu v letech 1984 až 1994. Bývalý prezident zemřel v roce 2015.

vjb, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme