Účty cizinců a zahraničních firem budou v Rusku pod dozorem úřadů

Bankovní účty cizinců a firem z 41 zemí budou v Rusku považovány za podezřelé a budou pod dohledem finančního úřadu Rosfinmonitoring. Banky mají mít povinnost informovat úřad o všech pohybech na těchto účtech, včetně výběrů z bankomatů. Opatření se týká mimo jiné občanů a firem Spojených států, Kanady, Severní Koreje, Íránu nebo zemí Evropské unie, včetně Česka a Slovenska.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

O novém opatření informoval list Izvěstija. Z článku vyplývá, že jde o reakci na západní sankce, uvalené na ruské banky kvůli anexi Krymu a válce na Ukrajině.

Oficiálně to ale ruský Rosfinmonitoring zdůvodnil ochranou ruského bankovního sektoru před nebezpečnými jevy, které se v těchto zemích ve zvýšené míře vyskytují - před korupcí, praním špinavých peněz, financováním terorismu nebo obchodem s narkotiky.

Jádro černého seznamu tvoří západní země. Ruské banky musí hlásit každou operaci rezidentů těchto států finančnímu dohledu. Za porušení tohoto nařízení jim hrozí ztráta licence.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme