Údajný komplic teroristů opět před německým soudem

V Hamburku byl obnoven proces s pravděpodobným komplicem teroristů, kteří zosnovali útok na USA 11. září 2001. Maročan Munír Mutasádik byl už za spoluúčast na útocích jednou odsouzen k 15 letům žaláře, avšak odvolací soud verdikt zrušil kvůli vážným procesním a důkazním pochybením.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Munír Mutasádik | Foto: EPA

Klíčovou roli v novém procesu sehrají Spojené státy - právě jejich postoj byl příčinou, proč byl vůbec první rozsudek v souvislosti s 11. zářím anulován. Američané totiž vězní hlavního koordinátora teroristických útoků, Jemence bin Šibha, který je hlavním svědkem obhajoby. I když už Washington přislíbil pomoc v průběhu nynějšího líčení, dnes znovu zamítl žádost německého nejvyššího státního zástupce, aby Šibha a dalšího svědka mohl vyslýchat prostřednictvím videokonference. Obhajoba obžalovaného se odmítá spokojit s písemnou výpovědí obou mužů s poukazem na mučení iráckých vězňů.

Marika Táborská, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme