Údajný neonacista se v Pasově pokusil zavraždit šéfa policie

Německo je zděšeno pokusem o vraždu pasovského policejního šéfa. Toho na zápraží jeho domu bodl nožem zřejmě příslušník krajní pravice. Prominentní policista byl už delší dobu terčem výhrůžek neonacistických kruhů.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

policejní vůz před domem Aloise Mannichla v Pasově

policejní vůz před domem Aloise Mannichla v Pasově | Foto: AFP

V sobotu večer zazvonil u 52letého Aloise Mannichla neznámý muž, podle vzezření neonacista. Policistu bez varování bodl do břicha. Kriminalista vražedný útok s notnou dávkou štěstí přežil, když čepel o dva centimetry minula srdce.

Bavorský ministr vnitra Joachim Herrmann čin označil za "úskočný, brutální a zbabělý útok, který násilnosti ze strany neonacistů posouvá do nové dimenze". Vrchní státní zástupce se nechal slyšet, že pokus o vraždu těchto parametrů může být "oceněn" až doživotním trestem.

Mannichl je známý svým tvrdým postupem vůči extrémní pravici. Nedávno nechal například otevřít hrob známého neonacisty Friedhelma Busseho, do kterého člen krajně-pravicové NPD hodil vlajku s hákovým křížem.

Jiří Hošek, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme