Údajný vrah Duckého na svobodě

Údajný vrah bývalého ministra hospodářství Mečiarovy vlády Jána Duckého, který byl předloni zastřelen na chodbě svého domu, je na svobodě. Nejvyšší soud Slovenské republiky odmítl stížnost prokurátora a pro nedostatek důkazů propustil Ukrajince Olega Tchorika z vazby.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ve vazbě strávil Tchorik téměř rok. Byl obžalován nejen z vraždy bývalého činitele a prominenta HZDS, ale také z trestného činu nedovoleného ozbrojování a braní rukojmí. Poslední z uvedených obvinění se nepodařilo policii prokázat a nedostatečné důkazy předložila podle senátu Nejvyššího soudu také v případě vraždy exministra Duckého. Na nesrovnalosti ve výpovědích a možný omyl policie už několik měsíců upozorňovali slovenští novináři. O objednavateli vraždy z podsvětí zapochyboval nejednou také ministr spravedlnosti Čarnogurský. Několikrát vyslovil podezření, že za zastřelením Duckého mohou být také kruhy, které vlastní mnohamiliónové směnky a mezi nimiž jsou i představitelé české Union banky.

Markéta Kaclová, Renata Havranová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme