Udělení azylu Tymošenkovi česko-ukrajinské vztahy nezhorší, tvrdí Kyjev

Azyl pro manžela ukrajinské expremiérky Julije Tymošenkové nezhorší česko-ukrajinské vztahy. Myslí si to poradkyně prezidenta Viktora Janukoviče. Oleksandr Tymošenko dostal azyl v Česku minulý týden.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Manžel bývalé ukrajinské premiérky Julie Tymošenkové Olexandr Tymošenko zažádal o azyl v České republice. Ilustrační foto. | Zdroj: Reuters

Česko-ukrajinské vztahy můžou zůstat dobré a přátelské, udělení azylu není pro Ukrajinu mezinárodním problémem. To si myslí Hana Hermanová, která je mediální poradkyní prezidenta Viktora Janukoviče.

V rozhovoru pro zpravodajskou televizi Pátý kanál připomněla, že Olexandr Tymošenko není politikem ani veřejně činnou osobou. Jak dodala Hermanová, pokud by o azyl v minulosti požádala sama Julija Tymošenková, byla by to úplně jiná záležitost.

Česká republika už dříve například udělila azyl Bohdanu Danylyšynovi. Ten byl ministrem hospodářství a politickým spojencem Tymošenkové a na Ukrajině byl stíhaný. Udělení azylu vedlo k ochlazení vzájemných vztahů. Kyjev například vyhostil českého vojenského přidělence a jeho podřízené. Ukrajina oficiálně tvrdila, že to bylo kvůli špionáži.

Petr Vavrouška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme