Udělují se prestižní Pulitzerovy ceny

V New Yorku budou dnes předány Pulitzerovy ceny. Po osmdesátéosmé je udělí newyorská Kolumbijská universita. Novinářské a literární ceny se udělují v době, kdy se velké americké deníky vypořádávají s následky případů redaktorů, kteří si své články vymýšleli.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zahraniční tisk | Foto: Jan Rosenauer

Mezi postižené deníky, které se vzpamatovávají po skandálech fantazírujících redaktorů, jsou prestižní New York Times a nejčtenější americký deník USA Today. Ty nemají rozhodně proč oslavovat. Ostatně plagiátorské skandály bývalých držitelů Pulitzerových cen jsou největším stínem na novinářských Oscarech.

Loni si nejprestižnější novinářské ocenění odnesl list Boston Globe za zpravodajské krytí skandálů kolem sexuálního zneužívání mladých chlapců katolickými kněžími. Po třech oceněních získali novináři z listů Washington Post a Los Angeles Times.

Zakladatelem ocenění je americký novinář maďarského původu Joseph Pulitzer a ceny se udělují se novinářům a americkým autorům od roku 1917. V minulosti získali ocenění například John Steinberck, Ernest Hemingway nebo William Faulkner. Soutěž má celkem 21 kategorií. Nejlepší spisovatelé dostanou finanční odměnu ve výši 7 500 USD.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme