Ujměte se rodin uprchlíků, vyzval papež evropské farnosti. Vatikán půjde příkladem

Křesťanské instituce v Evropě by podle papeže Františka měly přijmout uprchlíky. Hlava katolické církve je k tomu vyzvala během projevu na svatopetrském náměstí v Římě. Jednu uprchlickou rodinu by podle papeže měla přijmout každá evropská farnost, křesťanské společenství nebo klášter. Jen v Itálii a Německu je víc než 36 tisíc takových institucí.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mše papeže Františka v Turíně

Mše papeže Františka v Turíně | Zdroj: Reuters

"Desetitisíce uprchlíků utíkají před smrtí, válkou a hladem, utíkají za lepším životem. Evangelium nás přitom vyzývá k solidaritě s těmi nejmenšími a s potřebnými; k tomu, abychom jim dali konkrétní naději."

Papež tak odkázal na základy křesťanského učení. Ve výzvě se obrátil i na katolické biskupy v Evropě, aby tuto jeho výzvu pomáhali šířit. "Pamatujte, že milosrdenství je druhou tváří lásky."

Dvě rodiny migrantů v nejbližších dnech ubytují rovněž dvě vatikánské farnosti, dodala hlava katolické církve. Lidé na Svatopetrském náměstí papežově prohlášení tleskali.

František si přeje, aby se biskupové působící po Evropě zasadili o to, že v jejich diecézích výzva ohledně přijímání migrantů padne na úrodnou půdu.

František již v minulosti často mluvil o důležitosti pomoci migrantům, kteří ve snaze utéct před válkami na Blízkém východě a v Africe přicestovali do Evropy.

Španělé jsou solidární s utečenci, ke změně postoje dotlačili i vládu

Číst článek

Tisíce migrantů převážně z Blízkého východu a z Afriky, kteří v minulých dnech dorazili do Maďarska, se nyní přesouvají do Rakouska a odtud dál do Německa. Právě tam se chce řada z nich usadit.

Podle posledních informací převezly Rakouské dráhy (ÖBB) za víkend přes 13 tisíc migrantů směrem na Německo.

ČTK, Zdeněk Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme