UKIP si zvolil do čela Jamesovou. Ta hned zkritizovala konzervativce za vykrádání idejí

Členové Strany pro nezávislost Spojeného království (UKIP) si zvolili za svou novou předsedkyni Diane Jamesovou. Europoslankyně střídá v čele UKIPu jednoho ze strůjců brexitu Nigela Farage. Ten chce však dění v populistické straně ovlivňovat i nadále.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Diane Jamesová, nový lídr britské strany UKIP

Diane Jamesová, nový lídr britské strany UKIP | Zdroj: Reuters

Diane Jamesová ve svém úvodním předsednickém projevu obvinila vládnoucí konzervativce ze snahy pohřbít UKIP a z vykrádání jeho politických idejí.

Premiérku Theresu Mayovou pak europoslankyně nazvala doslova „strakou“.

Šestapadesátiletá odbornice na otázky vnitřní bezpečnosti zdůraznila, že její strana musí pohlídat výsledek unijního referenda, tedy aby Spojené království skutečně opustilo Evropskou unii.

V tom by měl v zákulisí stále pomáhat také Nigel Farage.

Jamesová, která dostala 47 procent hlasů, stanula v čele strany zmítané vnitřními spory a rozdílnými názory na další ideové směřování. Tomu ve světle brexitu hrozí odliv příznivců směrem zpět ke Konzervativní straně.

Jiří Hošek, ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme