UKIP zaznamenala v Británii historický volební úspěch. Vystupuje proti EU a imigrantům

Plnou čtvrtinu hlasů získala v místních volbách v Anglii a Walesu euroskeptická Strana pro nezávislost Spojeného království, která svou volební kampaň postavila na výpadech proti imigrantům.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vůdce strany UKIP Nigel Farage má důvod k úsměvu | Zdroj: Reuters

Podle expertů by se formace UKIP kolem známého europoslance Nigela Farage mohla natrvalo stát jednou ze čtyř hlavních politických sil v zemi.

„Dokud nedosáhneme vyhlášení referenda o našem členství v Evropské unii a dokud nezavřeme dveře na náš pracovní trh Bulharům a Rumunům, tak UKIP zůstane stejně silný nebo spíš bude dál posilovat,“ tvrdí sebevědomě předseda strany Nigel Farage.

Premiér David Cameron, který ještě před sedmi lety nazýval UKIP „partou cvoků,“ se teď o Farageovi a spol. vyjadřuje s respektem. Z volebních ztrát pro své Konzervativce chce Cameron vyvodit důsledky.

„Lidé chtějí, abychom jim víc pomohli s náklady na živobytí, abychom nastartovali ekonomiku nebo snížili migraci do Británie,“ uvádí David Cameron.

Jiří Hošek, dab Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme