Ukrajina a Rusko si vzájemně zablokovaly kamionovou dopravu

Ukrajina dnes dočasně zakázala vjezd ruských kamionů na své území. Reagovala tak na stejný krok Ruska, které v neděli zakázalo vjezd ukrajinských nákladních aut. Moskva ale pohrozila, že může zablokovat vjezd všem autům s ukrajinskou poznávací značkou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na britské straně tunelu brání provozu kolony zaparkovaných kamionů | Zdroj: Reuters

Příslušníci ukrajinských radikálních organizací od víkendu blokují téměř 200 ruských kamionů.

Brání hlavně nákladním autům, které mají namalovány nebo pověšeny svatojiřské stužky, protože ty jsou na Ukrajině symbolem ruské okupace Krymu a Donbasu.

Stovky dalších ruských kamionů uvízly kvůli zákazu vjezdu na Ukrajinu na hranicích s Rumunskem, Maďarskem, Slovenskem, Polskem a Běloruskem.

Ruský premiér Dimitrij Medveděv řekl, že za vše nese odpovědnost ukrajinská vláda, která protiprávnímu jednání radikálů nečinně přihlíží nebo je dokonce schvaluje. Mluvčí Kremlu Dmitrij Pěskov označil ukrajinský přístup za porušení mezinárodních dohod.

Ukrajinská vláda podle agentury Unian odeslala do Moskvy protestní nótu kvůli „jednostrannému porušení pravidel Světové obchodní organizace“ a požádala Rusko o vysvětlení.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme