Ukrajina odrazila útoky u sedmi obcí na východě země. Rusové ale obkličují Bachmut

Ukrajinští obránci za uplynulý den odrazili ruské útoky u sedmi obcí v Luhanské a Doněcké oblasti na východě Ukrajiny, oznámil ve středu ve své ranní operační svodce ukrajinský generální štáb. V podstatě přiznává, že Rusové obklíčili Bachmut nejen z východu, jihu a severu, ale také ze severozápadu, poznamenala k středečním informacím ukrajinského velení stanice BBC na svém ruskojazyčném webu.

Kyjev Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bachmut je jedním ze současných ohnisek války a odehrávají se tam jedny z nejtěžších bojů konfliktu

Bachmut je jedním ze současných ohnisek války a odehrávají se tam jedny z nejtěžších bojů konfliktu | Foto: Yan Dobronosov | Zdroj: Reuters

„Během uplynulého dne jednotky ukrajinských obranných sil odrazily útoky okupantů v oblastech obcí Kuzemivka a Dibrova v Luhanské oblasti a Fedorivka, Jahidne, Berchivka, Bachmut a Kurdjumivka v Doněcké oblasti,“ vyjmenovává ukrajinský generální štáb.

Mariupol se stále vzpamatovává z ruských útoků. ‚Mlátili mě i mé přátele,‘ vzpomíná obyvatelka

Číst článek

Právě z tohoto výčtu BBC ve svém konstatování vychází a upozorňuje, že mezi zmíněnými obcemi, u kterých Ukrajinci hlásí odražení ruských útoků, je i vesnice u severozápadního okraje Bachmutu.

Ten je jedním ze současných ohnisek války a odehrávají se tam jedny z nejtěžších bojů konfliktu, který před téměř rokem rozpoutala Moskva svou invazí na Ukrajinu.

Jahidne je malá ves přiléhající k severozápadnímu okraji Bachmutu, Berchivka se nachází kousek od ní, poznamenává BBC a upozorňuje, že ukrajinský generální štáb ve svém úterním přehledu zmínil pouze odražení útoku u Berchivky.

O dobytí nedaleké vesnice Paraskovijivka na křižovatce silnic vedoucích do Bachmutu ze severu a severozápadu informovaly ruské zdroje minulý týden, píše BBC.

Ukrajinský generální štáb dále mimo jiné uvádí, že ruské invazní síly se nadále soustředí na útočné operace ve směrech na Kupjansk v Charkovské oblasti a Lyman, Bachmut, Avdijivku a Šachtarske v Doněcké oblasti.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme