Trasa k Černihivu se uvolňuje, ukrajinská armáda hlásí osvobození tří obcí na cestě k městu

Ukrajinské jednotky osvobodily tři obce, důležité pro prolomení ruského obklíčení oblastního centra, města Černihiv na severu země, uvedla ukrajinská média s odvoláním na místní velitelství ozbrojených sil. Obce Kolyčivka, Jahidne a Ivanivka leží u hlavní trasy na Černihiv, poznamenal list Ukrajinska pravda na svém webu. Ruské jednotky se stahují i ze Sumské oblasti na severovýchodě Ukrajiny, uvedl tamní gubernátor podle agentury Unian.

Kyjev/Černihiv Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Žena salutuje bojovému vozidlu pěchoty vezoucímu ukrajinské vojáky u Černihivu

Žena salutuje bojovému vozidlu pěchoty vezoucímu ukrajinské vojáky u Černihivu | Zdroj: Reuters

Trasu na Černihiv podle velitelství nyní „zkrášlují“ vraky ruské vojenské techniky. Místní lidé ale budou dlouho vzpomínat na hrůzy války.

Osvobozené území nyní ukrajinští vojáci čistí od výbušných nástrah od ruské armády, napsala agentura Unian.

Podle dřívějších informací se ruští vojáci se stahují od ukrajinské metropole, stejně jako od Černihivu na severu země, a soustřeďují se nyní zejména na východě země.

Znásilnění i vraždy. Lidskoprávní organizace zmapovala ruské zločiny proti ukrajinským civilistům

Číst článek

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj varoval, že Rusko se chystá vedle Donbasu zaměřit i na jih Ukrajiny.

Ruská vojska se stahují i ze Sumské oblasti na severovýchodě země, ale oblast ještě není osvobozena, uvedl podle Unian gubernátor Dmytro Žyvyckyj.

„Máme dobré zprávy. Ruská vojska se začala od soboty aktivně stahovat na své území z naší oblasti,“ uvedl gubernátor v neděli večer. Současně varoval, že je ještě brzy na to, aby se dalo hovořit o osvobození oblasti, protože pokračuje její čištění od nepřítele.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme