Více než 700 těl. Ukrajinci v osvobozených oblastech naráží na důkazy o ruských zločinech

Ukrajinské úřady naráží v osvobozených oblastech kolem Chersonu, Charkova a Doněcka na stále více důkazů o zvěrstvech někdejších ruských okupantů. Za poslední dva měsíce se na těchto územích našlo přes 700 těl, uvedl v sobotu večer ve státní televizi ukrajinský generální prokurátor Andrij Kostin.

Kyjev Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hrob v poničené části Lysyčansku

Hrob na Ukrajině, ilustrační foto | Zdroj: Reuters

Ve zhruba 90 procentech případů šlo podle Kostina o civilisty. Kromě toho bylo objeveno zhruba 20 míst, na nichž byli civilisté vyslýcháni a drženi v zajetí, pokračoval generální prokurátor.

„Našli jsme prakticky v téměř každé vesnici Charkovské oblasti místa, na nichž byli zabíjeni civilisté,“ řekl Kostin.

S podobnou situací se vyšetřovatelé podle něj setkávají v nedávno osvobozené Chersonské oblasti na jihu Ukrajiny. „A každý den dostáváme nové informace,“ dodal Kostin.

Ruské pozice

,Putinův šéfkuchař`, pomahač Kremlu nebo hlava Vagnerovy armády. Kdo je Jevgenij Prigožin?

Číst článek

Podle pravidelného ranního hlášení amerického Institutu pro studium války se Rusko dál snaží obsadit a opevnit silnice na jihu Ukrajiny, přičemž ale částečně ztratilo kontrolu nad Kerchovským mostem.

Zároveň Rusové začínají posilovat své pozice v okupovaných oblastech kolem Luhansku a Doněcku, využívají k tomu zbylé vojáky z Chersonské oblasti, kterou byli donuceni opustit. Část navíc využívají mobilizovaní armádní příslušníci.

Institut dále upozorňuje, že počet ruských vězňů od ledna klesl o zhruba 6,5 %. Důvodem může být intenzivní nábor trestaných osob do Wagnerovy skupiny pod vedením prominentního ruského podnikatele Jevgenije Prigožina.

ČTK, har Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme