BASKETBAL: Srbsko - Česko právě teď živě

Ukrajinského poslance Tymčuka našli s průstřelem hlavy. Na blozích se věnoval válce na Donbasu

Ukrajinský poslanec a vojenský analytik Dmytro Tymčuk byl ve středu nalezen mrtev se střelným poraněním hlavy. Není jasné, zda byl zavražděn, spáchal sebevraždu nebo se omylem zastřelil při čištění zbraně. S odovoláním na ministerstvo vnitra o tom informoval sever BBC. Tymčuk se ve svých blozích věnoval především bojům v Donbasu.

Kyjev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ukrajinského poslance Tymčuka našli mrtvého. V minulosti rozkrýval ruské zapojení do války na Donbasu. Policisté hlídají vchod do jeho domu | Zdroj: Profimedia

Tymčukův kolega ze strany Lidová fronta Anton Heraščenko ve středu napsal, že jeho přítel byl nalezen mrtvý s průstřelem hlavy v místě svého bydliště v Kyjevě.

Tymčuk se intenzivně zabýval konfliktem na výhodní Ukrajině a na toto téma v posledních letech zveřejnil nespočet článků a blogových příspěvků.

Za sestřelení MH17 nad Ukrajinou budou souzeni tři Rusové a Ukrajinec, uvedli vyšetřovatelé

Číst článek

Jen den před svou smrtí na facebooku shrnul průběh bojů mezi ukrajinskou armádou a proruskými separatisty v Donbasu, které nazýval „ruským okupačním vojskem“.

Tři verze

Heraščenko na svém facebooku o zesnulém poslanci napsal, že „bude moc chybět.“ Jiní uživatelé této sociální sítě vyzdvihují Tymčukův „nedocenitelný přínos v boji za Ukrajinu“ a ptají se, jak je možné, aby se člověk s vojenskou minulostí jako on mohl omylem zastřelit.

Mluvčí ministerstva vnitra Artěm Ševčenko na dotaz o vyšetřovacích verzích policie uvedl: „Jsou to tři věci: vražda, sebevražda a nesprávné zacházení se zbraní.“

Tymčuk byl dříve námořním důstojníkem, který se do celostátního povědomí dostal v roce 2014, kdy začal psát o ruské anexi Krymu a konfliktu na východě Ukrajiny. Založil blog s názvem Informační odpor, který odhaloval zapojení ruské armády do probíhajícího konfliktu.

V říjnu 2014 byl zvolen poslancem ukrajinského parlamentu za stranu tehdejšího premiéra Arsenije Jaceňuka Lidová Fronta.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme