Zmocněnec USA pro Ukrajinu Volker rezignoval. Objevil se ve stížnosti ohledně vyšetřování Bidena

Zvláštní zmocněnec amerického ministerstva zahraničí pro Ukrajinu Kurt Volker v pátek rezignoval. Stalo se tak poté, co se jeho jméno objevilo ve stížnosti nejmenovaného oznamovatele v kauze kolem telefonátu amerického prezidenta Donalda Trumpa s jeho ukrajinským protějškem Volodymyrem Zelenským. Informovala o tom televize CNN.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zvláštní zmocněnec amerického ministerstva zahraničí pro Ukrajinu Kurt Volker.

Zvláštní zmocněnec amerického ministerstva zahraničí pro Ukrajinu Kurt Volker. | Foto: OGI/SZH/PKP/DN | Zdroj: Reuters

Předsedové tří výborů americké Sněmovny reprezentantů krátce před Volkerovou rezignací v pátek oficiálně vyzvali ministra zahraničí Mikea Pompea, aby jim do 4. října předložil dokumenty související s kauzou kolem kontaktů amerického prezidenta Trumpa s novou ukrajinskou vládou. Šéfové výboru rovněž Pompea informovali, že v rámci téhož vyšetřování hodlají vyslechnout pět úředníků ministerstva zahraničí včetně Volkera.

Ukrajina prověřuje firmu Burisma, kde působil Bidenův syn. Vyšetřování se ho ale týkat nemá

Číst článek

Výbor pro kontrolu zpravodajských služeb Sněmovny reprezentantů ve čtvrtek zveřejnil znění stížnosti nejmenovaného stěžovatele z amerických tajných služeb, který tvrdí, že Trump v červencovém telefonátu s jeho ukrajinským protějškem Zelenským vyvíjel nátlak na Kyjev, aby vyšetřoval Joea Bidena v souvislosti s dřívějším působením jeho syna Huntera v ukrajinské energetické firmě. Biden je favoritem na demokratickou kandidaturu v prezidentských volbách v roce 2020.

Srpnová stížnost upozornila na problematický obsah červencového hovoru Trumpa a Zelenského. Hrubý přepis telefonátu Bílý dům zveřejnil tento týden.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme