Ukrajina dočasně uzavírá hranice. Cizinci do země nesmí do 28. září

Ukrajinská vláda se ve středu rozhodla dočasně uzavřít hranice pro vstup cizinců do země a prodloužila platnost karanténních opatření přijatých již dříve v rámci úsilí zastavit šíření nákazy koronavirem. Informovala o tom média.

Kyjev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ukrajinští pracovníci studují dokumenty před cestou do Polska | Zdroj: Reuters

„Vzhledem k míře nemocnosti musíme chránit naše spoluobčany a projevit zodpovědnost vůči našim zahraničním partnerům,“ prohlásil k uzavření hranic premiér Denys Šmygal na středečním zasedání kabinetu, které v přímém přenosu vysílala televize.

Dočasný zákaz vstupu cizích státních příslušníků, s určitými výjimkami, má platit od soboty 29. srpna do 28. září.

Problém s nevěstinci ve Španělsku, otázka roušek v Německu. Evropské země řeší nárůst případů covidu

Číst článek

S ohledem na to, že se v posledních týdnech zvýšilo množství případů onemocnění covidem-19, jehož původcem je koronavirus SARS-CoV-2, vláda také jednomyslně schválila prodloužení karanténních opatření v zemi do 31. října. Platit bude také vymezování a zónování oblastí podle míry výskytu a šíření koronavirové infekce.

Na Ukrajině se od začátku srpna prudce zvýšily denní přírůstky nově nakažených. Podle aktuálních údajů zdravotnických úřadů se od začátku pandemie už v zemi se 42 miliony obyvatel koronavirem nakazilo 110 085 lidí. Z covidu-19 se přitom doposud vyléčilo 53 454 z nich, zatímco 2354 pacientů chorobě podlehlo.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme