Ukrajina má za sebou 'nejvražednější den' letošního roku. Zemřelo devět vojáků

V bojích na východě Ukrajiny zemřelo ve čtvrtek devět vojáků ukrajinské armády. Jde o nejhorší násilí v průběhu několika měsíců. K eskalaci došlo jen několik dnů poté, co separatisté ohlásili nový stát Malorusko.

Kyjev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hroby neznámých vojínů na východě Ukrajiny | Foto: Alexander Ermochenko | Zdroj: Reuters

Podle mluvčího ukrajinského armády Andrije Lysenka čtyři vojáci umřeli v průběhu těžké střelby ve čtyři hodiny ráno nedaleko Krasnohorivky v Doněcku. Tři muže zabila mina poblíž vesnice Novotoškivske v Luhanské oblasti a dalšího vojáka zabil odstřelovač v blíže neurčené oblasti, informoval Kyiv Post

Vyhlášení Maloruska je součást informační války, zní z Ruska. Nesouhlasí s ním ani separatisté z Luhansku

Číst článek

Napětí se stupňuje několik posledních dnů a německá stanice Deutsche Welle upozorňuje, že eskalovalo jenom několik dnů poté, co vůdce rebelů Alexandr Zacharčenko ohlásil nový státní útvar Malorusko. Stát sice většina separatistických lídrů odmítla, podle DW ale zpráva vyvolala obavy z dalšího zhoršení situace.

Americké ministerstvo zahraničí čtvrtek označilo za „nevražednější den“ letošního roku na Ukrajině a vyzvalo rebely a Rusko, aby okamžitě začali dodržovat příměří. V Minsku byla v roce 2015 uzavřena dohoda o přiměří. To sice zastavilo největší boje, menší střety se ale odehrávají téměř denně.

mos Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme