V Melitopolu partyzáni vyhodili do povětří ruský obrněný vlak. Nálož odpálili na dálku

Ukrajinští partyzáni dokázali v okupovaném Melitopolu na jihu země vyhodit do povětří ruský obrněný vlak. Uvedl to ve středu na svém webu list Ukrajinska pravda s odvoláním na místní média a štáb obrany Záporožské oblasti, kde se Melitopol nachází. Toto tvrzení nebylo možné ověřit z nezávislých zdrojů.

Kyjev Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruský důstojník fotí vlak s vojenskou technikou

Nálož pod vlakem, čítajícím deset vagonů, byla odpálena na dálku a explodovala ve chvíli, kdy soupravu přejížděl vagon s ruskými vojáky (Ilustrační foto) | Foto: Yannis Behrakis | Zdroj: Reuters

„Očití svědci v Melitopolu oznámili, že slyšeli hluk výbuchů a přestřelky u masokombinátu. Následně místní novináři potvrdili, že ukrajinští partyzáni vyhodili do povětří obrněný vlak,“ napsal deník.

Rusko má podle Britů problémy se zásobováním a doplněním jednotek. Využívá Čečence

Číst článek

Nálož pod vlakem, čítajícím deset vagonů, byla odpálena na dálku a explodovala ve chvíli, kdy soupravu přejížděl vagon s ruskými vojáky, tvrdí Ukrajinska pravda. Dodala, že šlo o vojáky z jednotek střídajících se na frontě.

Výbuch poškodil koleje v obou směrech. Kromě obrněného vlaku útok zablokoval i následující vlak s pohonnými hmotami a mazivy.

Deník připomněl středeční zprávu záporožských úřadů, podle kterých melitopolští partyzáni zlikvidovali skupinu vysoce postavených ruských velitelů, a dubnovou zprávu ukrajinského generálního štábu, podle které partyzáni v Melitopolu za tři týdny zabili asi sedmdesát nepřátelských vojáků.

Melitopol je druhým největším městem Záporožské oblasti, před válkou měl asi 150 000 obyvatel.

Ukrajinský generální štáb se ve večerním hlášení o situaci na bojišti o akci melitopolských partyzánů nezmínil. Zdůraznil, že ukrajinské jednotky osvobodily severně od Charkova další vesnici, zatímco na východě země Rusové pokračují v útočných operacích, dosud ale neúspěšných.

Na jižní frontě v Záporožské, Chersonské a Mykolajivské oblasti se podle štábu bojové operace nevedou, pokračuje ostřelování.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme