Švédsko 2:2 Česko

Ukrajina nebude při stále platném příměří útočit jako první, slíbil prezident Porošenko

Proruští povstalci v Donbasu obvinili ukrajinskou armádu z příprav nové ofenzivy. Podle jejich informací zformovaly ukrajinské síly sedm taktických skupin brigád vybavených raketami Grad. Prezident Petro Porošenko přípravy k útoku popřel.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Porošenko pevně doufá, že se Ukrajina brzy dočká osvobození svého území. Zdůraznil přitom, že ukrajinské síly jako první do útoku nepůjdou a země dodrží mírové dohody.

Armáda ale musí být připravená v kterékoli chvíli odrazit úder nepřítele. Prezident to prohlásil na vojenských manévrech, při kterých válečné letectvo nacvičovalo útok na nepřátelský týl.

Tým civilních poradců ukrajinského prezidenta posílí bývalý slovenský premiér Mikuláš Dzurinda, který má pomáhat s ekonomickými reformami a decentralizací země.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme