Ukrajina odmítá ruské příslušníky případné policejní mise OBSE v Donbasu

Ukrajina usiluje o vyslání policejní mise OBSE do Donbasu, ale bez ruských policistů. Uvedl to ukrajinský ministr zahraničí Pavel Klimkin. Kyjev považuje ozbrojenou misi OBSE za podmínku bezpečného průběhu místních voleb v Donbasu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pozorovatelská mise OBSE na východní Ukrajině | Foto: flickr.com, CC BY-NC-ND 2.0, OSCE Special Monitoring Mission to Ukraine

Ukrajinský ministr zahraničí Pavel Klimkin prohlásil, že si jen těžko dokáže představit policejní misi OBSE za účasti ruských policistů, nehledě na to, že Rusko je významným členem OBSE. Přítomnost ozbrojených ruských policistů na území Ukrajiny je čirá abstrakce, řekl Klimkin.

Podle šéfa ukrajinské diplomacie by mezinárodní mise měla v Donbasu působit nejen v době voleb, před nimi a těsně po nich, ale dlouhodobě, aby lidé pocítili návrat k normálnímu životu.

Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE) je mezinárodní bezpečnostní organizace, která vznikla v roce 1995 transformací KBSE. Sdružuje převážně evropské státy. Jejím cílem je zajistit mír a prohloubit spolupráci mezi evropskými státy.

Ukrajinský prezident Porošenko žádá vyslání policejní mise OBSE do Donbasu

Číst článek

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme