Potkají se při debatě? Porošenko i Zelenskyj si rezervovali stadion Olimpijskyj, každý ale v jiný den

Předvolební výměnu názorů prezidentských kandidátů Volodymyra Zelenského a Petra Porošenka doprovázejí spory o místě kandidátské debaty. Žádost o rezervaci stadionu Olimpijskyj, na němž se má debata uskutečnit, už oba kandidáti podali. Každý ale zvolil jiné datum. Ústřední volební komise zároveň trvá na tom, aby se debata uskutečnila v jejím studiu. Upozorňuje na to čtvrteční ukrajinský tisk.

Kyjev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zleva: vítěz prvního kola ukrajinských prezidentských voleb Volodymyr Zelenskyj a druhý postupující a současný prezident Petro Porošenko | Foto: Valentyn Ogirenko/Viacheslav Ratynskyi | Zdroj: koláž iRozhlas.cz/Reuters

V případě, že se na místě konání nehodnou, by kandidáti prý mohli 19. dubna debatovat přes telemost s tím, že Porošenko bude ve studiu a Zelenskyj na stadionu.

Volby na Ukrajině podle průzkumů vyhraje Zelenskyj. Na Porošenka má náskok 30 procent

Číst článek

Kromě toho, že by se debata měla konat na Olympijském stadionu v Kyjevě, Zelenskyj požaduje, aby ji v přímém přenosu vysílaly všechny televizní kanály a aby směli být přítomni všichni novináři. Další jeho podmínkou je, že oba kandidáti musejí projít expertním vyšetřením a „dokázat národu, že mezi nimi není alkoholik ani narkoman“.

Bojuje se i na sociálních sítích. Na účtu v komunitní síti Telegram, který údajně patří Porošenkově týmu, se ve středu objevilo video, na němž kráčející postavu Zelenského prudkým střihem střídá jedoucí nákladní auto. Video končí nápisem „Každý jde svou cestou“, nad nímž je vyobrazena podélná hromádka bílého prášku vyvolávající představu dávky kokainu.

Zelenského poradci na video zareagovali žádostí o posílení osobní ochrany svého kandidáta, protože urážlivý klip je prý pohrůžkou fyzického útoku. „Je to nepochopitelné. Petro Alexijevič (Porošenko) se zřejmě baví záběrem, na němž náklaďák sráží Volodymyra Zelenského, nebo se mu možná líbí bílá lajna, která následuje potom,“ komentoval video web Zelenského.

ČTK, haf Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme