Ukrajina přiznává ústup jednotek z dalších obcí na východě země

Velení takzvané protiteroristické operace na Ukrajině přiznává další ústup a porážky na jihovýchodě země. Proruská vojska obklíčila přístavní město Mariupol a pokusila se o první útok.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hlaveň tanku, v pozadí vlajka Doněcké lidové republiky

Hlaveň tanku, v pozadí vlajka Doněcké lidové republiky | Zdroj: Reuters

Proruské a ruské jednotky se pokusily proniknout do Mariupolu od východu od města Novoazovsk, velení ukrajinských sil oznámilo, že útok zastavili vojáci praporu Azov.

Ukrajinská defenziva vyvolává politické napětí v Kyjevě. Část vojáků žádá výměnu velitelů a demisi ministra obrany Valerije Heleteje.

Neklid se přenáší i do dalších oblastí východní Ukrajiny. Obavy z rozšíření konfliktu panují v Dněpropetrovské a Záporožské oblasti.

I přes momentální neúspěchy nesou těžké ztráty podle ukrajinských zdrojů také ruské síly. Nemocnice v sousední ruské Rostovské oblasti jsou údajně plné zraněných vojáků a další už nepřijímají.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme