Ukrajinská protiofenziva trvá už několik dní, řekl poradce Zelenského. Boje jsou intenzivní

Ukrajinská protiofenziva trvá už několik dní, řekl poradce šéfa ukrajinské prezidentské kanceláře Mychajlo Podoljak italské televizi Rai. Nejde přitom o jednu událost, ale desítky akcí v různých oblastech, dodal na twitteru. Podoljak také podtrhl, že Ukrajina se nechystá použít zbraně poskytnuté spojenci k útokům na ruské území, ale jen k osvobození ukrajinských území okupovaných Ruskem.

Sledovali jsme online Kyjev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ukrajinští vojáci čekají v zákopech na jarní ofenzivu

Avizovaná jarní ukrajinská protiofenziva je dlouho očekávanou událostí jak na Západě, tak v Rusku | Zdroj: Reuters

Podoljak italské stanici sdělil, že přestože se fronta na Ukrajině roztáhla na 1500 kilometrů, „jednotlivé akce už začaly“. „Nejde o jednu akci, která začne v určitou hodinu určitého dne slavnostním přestřižením červené pásky,“ napsal pak k tomu na twitteru. „Intenzivní ničení logistického zázemí nepřítele je také protiofenziva,“ dodal.

Avizovaná jarní ukrajinská protiofenziva je dlouho očekávanou událostí jak na Západě, tak v Rusku. Kyjev už ale dříve upozorňoval, že očekávání Západu od protiofenzivy mohou být přehnaná.

Podle médií panují obavy, že pokud Ukrajinci nenaplní očekávání, může Kyjev přijít o potřebnou vojenskou pomoc ze Západu nebo čelit novému tlaku, aby problémy s Moskvou neřešil na bojišti, ale u jednacího stolu.

ale, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme