Ukrajinští vojáci dobyli ‚klíč k Bachmutu‘. Rusové se důležitou vesnici snaží získat zpět

Ukrajinská armáda potvrdila dobytí vesnice Kliščijivka u Bachmutu v Donbasu. Informoval o tom list Ukrajinska pravda. Před několika dny se jim podařilo osvobodit sousední Andrijivku. Rusové tyto vesnice ovládli po těžkých bojích letos v květnu.

Kyjev/Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ukrajinští vojáci v Záporožské oblasti

Ukrajinští vojáci v Záporožské oblasti | Foto: Oleksandr Ratushniak | Zdroj: Reuters

Sami ukrajinští vojáci ale varují, že ves, která je důležitá pro další postup protiofenzivy, se Rusové snaží dobýt zpět. Britská BBC ji nyní označila za „klíč k Bachmutu“. Moskva se dosud ke zprávám o ztrátě obce nevyjádřila.

Ruský obchod se blíží předválečné úrovni, místo dolarů platí v jüanech. Stále dováží i do Evropy

Číst článek

Od spuštění protiofenzivy na začátku června ukrajinské jednotky postoupily na křídlech okolo Bachmutu, který stále drží Rusové.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj mezitím ve večerním vystoupení poděkoval ukrajinským vojákům za postup v oblasti Bachmutu. Ukrajinci tím získali kontrolu nad jednou ze zásobovacích tras.

Podle ukrajinské vojenské rozvědky odtud ruský protivník přesunuje síly na jižní frontu, kde se ukrajinské jednotky blíží k druhé linii ruské obrany u Tokmaku v Záporožské oblasti. V Bachmutu a jeho okolí ale stále zůstává přes 50 tisíc ruských vojáků.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme