Ruského kněze na Krymu pohoršili nudisté. Přivolal policii a vyžaduje nudapláž

Ruského pravoslavného kněze na jedné z krymských veřejných pláží zaskočil "strašný" problém: nazí lidé. Na jeho výzvu se odmítli zahalit, zalarmoval proto úřady a žádá, ať obnoví nudistickou pláž.

Jevpatorija (Krym) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nudismus (ilustrační snímek). | Zdroj: Profimedia

Nudisté se slunili na jedné z pláží při lázeňském městě Jevpatorija na západokrymském pobřeží, informovaly Moscow Times

"Na jedné z pláží našeho města jsem se náhodou ocitl tváří v tvář strašnému problému: uviděl jsem skupinu vysvlečených lidí," popisuje protopop Georgij Kunicyn. "Opalovali se na veřejné pláži a zjevně je kvůli tomu vůbec nehryzalo svědomí."

Vyvézt národ ve vlaku za Ural? Stalina na Krymu nahradila hybridní deportace

Číst článek

Duchovní nudisty požádal, aby se zahalili, ti ho však podle jeho slov nebrali na vědomí. "Ignorovali mě, a tak jsem byl nucen přivolat policii, aby obnovila veřejný pořádek. A nebylo to poprvé," upozornil protopop. 

Rozumí, zdůraznil zároveň, že existují i lidé, kteří se ze zdravotních důvodů a na pokyn lékaře potřebují vystavovat slunci bez oblečení. Potíž je, že jim v dnešní Jevpatoriji není vyhrazeno žádné soukromé místo.

Obnovte Léčebnou pláž

"Obrátil jsem se proto na úřady," uvedl. "Za sovětských časů byla v Jevpatoriji speciální pláž, říkalo se jí Léčebná, ale dnes už tu není," vzpomíná protopop. Tento nedostatek je podle něj třeba napravit.

"Církev se k nudismu staví odmítavě, protože jí záleží na morálce a mravnosti společnosti. Ale když už takový fenomén existuje, jakmile jsou tu lidé, kteří takovou filozofii vyznávají, bylo by logické vyhradit jim speciální prostor, kde by si odpočívali dle libosti," vysvětlil, proč apeluje na zřízení nudistické pláže.

Město si uvědomuje, že mu takové místo chybí, potvrdil zástupce mětské rady Valerij Baťuk. Úřady totiž neupozorňují jen Kunicyn a další stěžovatelé, ale také sami nudisté - i oni touží po vymezeném kousku pláže, kde by měli oprávnění a klid.

"Otázka už je zkrátka na stole," uvědomuje si Baťuk. "Teď ji jako moderní resort musíme vyřešit, a to hlavně tolerantně!"

mls Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme