VIDEO: Zničené domy a vyjeté koleje místo silnice. Záběry z dronu ukazují zkázu ukrajinského Rubižne

Východoukrajinské město Rubižne, vzdálené jen několik kilometrů od dvojměstí Severodoněck a Lysyčansk, boje srovnaly se zemí. Video z dronu ukrajinské armády, které zachycuje rozbořené domy a krátery poseté ulice, sdílel na twitteru korespondent BBC.

Rubižne (Ukrajina) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na záběrech jsou vidět muži v uniformách, kteří na ulici od jednoho ze zničených domů odnášejí dalšího člověka na nosítkách. Není jasné, jakou situaci dron zachytil.

Když se ale kamera vzdálí, jsou vidět stovky vybombardovaných domů a bahnité vyjeté koleje od aut v místech, kde dřív bývaly ulice. Z některých míst stoupá kouř.

Ukrajinka Lidia se z Česka vrací domů do Oděsy. Má sice strach, chybí jí ale domov a přátelé

Číst článek

„Rusko v bitvě o Donbas přešlo k dělostřelecké palbě, která ve dne v noci neustává,“ napsal korespondent Quentin Sommerville k videu zdevastovaného Rubižne, které s BBC sdíleli ukrajinští vojáci.

Rubižne ve východoukrajinské Luhanské oblasti je pod náporem ruské armády takřka od začátku ruské invaze na Ukrajinu z 24. února letošního roku. Město jednotky Moskvy dobyly zhruba před měsícem, nyní své síly soustředí na sousední Severodoněck, kde už v ulicích bojují s ukrajinskými vojáky.

Gubernátor Luhanské oblasti Serhij Hajdaj o víkendu uvedl, že je v okolí Severodoněcku zničená veškerá kritická infrastruktura a ostřelování poškodilo na 90 procent všech tamních budov. Moskva i přes svědectví a množství důkazů západních odborníků, médií i ukrajinských činitelů opakovaně trvá na tom, že na Ukrajině míří pouze na vojenské cíle.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme