Ukrajina tvrdí, že v noci zničila všech 18 ruských dronů. Moskva měla sestřelit 25 raket

Ukrajina v noci na úterý zničila všech 18 dronů, kterými na ni útočilo Rusko, uvedlo ukrajinské letectvo. Rusko zase informovalo o 25 raketách, které její protivzdušná obrana zničila nad Bělgorodskou oblastí. Píše o tom agentura Reuters.

Kyjev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mluvčí ukrajinského letectva Jurij Ihnat v úterý připustil, že Ukrajina se neustále potýká s nedostatkem raket protivzdušné obrany

Ukrajina v noci na úterý zničila všech 18 dronů, kterými na ni útočilo Rusko (ilustrační foto) | Zdroj: Profimedia

Drony se podle ukrajinského letectva podařilo zničit nad několika regiony, včetně Kyjeva a frontových oblastí. Rusko podle Ukrajiny zaútočilo také balistickou raketou. Jestli zasáhla svůj cíl, není z vyjádření ukrajinského letectva zřejmé.

Útoky na příhraniční Bělgorodskou oblast si podle ruských úřadů vyžádaly jednu zraněnou ženu, kterou zasáhl šrapnel do páteře. Poškozeno bylo přes 20 domů a na několika místech je porušeno elektrické vedení.

Ukrajinské útoky na Bělgorodskou oblast podle Reuters v posledních měsících zesílily. O víkendu se v Bělgorodu podle tamních úřadů po útoku raketou zhroutila vícepodlažní obytná budova, v níž zemřelo 19 lidí.

Tomáš Kobza, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme