Při ostřelování Kyjeva zahynula ruská novinářka, dřív pracovala pro Navalného protikorupční fond

V Kyjevě při ruském ostřelování přišla o život Oxana Baulinová, novinářka pracující pro ruský server The Insider. Oznámil to sám portál, který se v Rusku z rozhodnutí úřadů musí označovat nálepkou zahraničního agenta.

Kyjev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Oxana Baulinová podle serveru fotila trosky po ostřelování Podilské čtvrti ukrajinského hlavního města ruskými vojsky. Archivní foto | Foto: Mykola Synelnikov | Zdroj: Reuters

Oxana Baulinová podle serveru fotila trosky po ostřelování Podilské čtvrti ukrajinského hlavního města ruskými vojsky, když se místo stalo terčem nového raketového ostřelování.

Česko pošle Ukrajině vybavení ze zásob policie a hasičů. Zemi daruje i balistickou ochranu

Číst článek

„Spolu s ní zahynul ještě jeden civilista. Dva lidé, kteří ji doprovázeli, byli raněni a hospitalizováni,“ napsal The Insider. Dodal, že Baulinová dříve pracovala pro protikorupční fond uvězněného opozičního politika Alexeje Navalného.

Baulinová podle ruských médií také působila jako šéfredaktorka či producentka kanálu Navalny Live na serveru YouTube. Po zákazu Navalného organizací musela odjet z Ruska. Na Ukrajinu přijela jako zpravodajka a poslala několik reportáží z Kyjeva a Lvova.

„Budeme dále informovat o válce na Ukrajině, jakož i o válečných zločinech Ruska, jakými jsou nevybíravé ostřelování obytných čtvrtí, kde umírají civilisté a novináři,“ přislíbil The Insider.

Oksana Baulina, a journalist with The Insider, died in #Kyiv

A woman died under fire in Kyiv while carrying out an editorial assignment. She was filming the destruction after #Russian troops shelled the #Podolsk district of the #Ukrainian capital and was hit by new rocket fire.

19:36 – 23. 03. 2022

1985 5769

Nejde o první smrt novináře během ruské války proti Ukrajině, která ve středu pokračuje 28. dnem. Americká televize Fox News 15. března v interním prohlášení informovala zaměstnance o smrti dlouholetého kameramana Pierrea Zakrzewského, který se ocitl pod palbou severozápadně od Kyjeva společně s reportérem Benjaminem Hallem.

Zelenskyj vyzval francouzské podniky, aby přestaly dotovat ‚ruské mašinerie‘. Od Paříže žádá zbraně

Číst článek

Podle poradce ukrajinského ministerstva vnitra Antona Heraščenka při stejném incidentu zahynula i jejich místní spolupracovnice Oleksanda Kuvšynová. Hall podle komuniké šéfky Fox News Suzanne Scottové zůstává hospitalizován.

Ještě dříve na Ukrajině přišel o život americký filmař Brent Renaud. Podle ukrajinských úřadů jej zabila ruská palba. Zranění při stejném incidentu ve městě Irpiň utrpěl jeho kolega Juan Arredondo.

Ukrajinská ombudsmanka Ljudmyla Denisovová ještě před zprávami o úmrtích Zakrzewského a Kuvšynové sdělila, že Rusko za necelé tři týdny války proti Ukrajině zabilo již tři novináře a zranilo více než tři desítky žurnalistů. Kromě Renauda jmenovala reportéra Viktora Dudara a kameramana Jevhena Sakuna.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme