Na Ukrajině během války zemřelo přes 7000 civilistů, uvedl Úřad vysokého komisaře OSN pro uprchlíky

Od začátku ruské invaze zemřelo na Ukrajině podle Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) přes 7000 civilistů. Úřad to v pondělí uvedl v tiskové zprávě, podle níž si boje vyžádaly i více než 11 300 zraněných mezi řadovým obyvatelstvem. UNHCR informuje jen o potvrzených civilních obětech, ve skutečnosti jich podle úřadu může být ještě výrazně více.

Ženeva Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Desítky lidí zemřely poté, co ruská raketa zasáhla obytný dům v Dnipru

Desítky lidí zemřely poté, co ruská raketa zasáhla obytný dům v Dnipru | Foto: Clodagh Kilcoyne | Zdroj: Reuters

Smutná statistika k dnešnímu dni čítá přesně 7031 zabitých civilistů, z nichž 2784 byli muži, 1875 ženy, 221 chlapci, 177 dívky a 35 malé děti. U 1939 mrtvých zatím podle UNHCR nebylo pohlaví určeno.

Nejvíce obětí - 4102 - i zraněných - 5751 - si válka, kterou Rusko zahájilo loni v únoru, vyžádala v Doněcké a Luhanské oblasti.

„Většinu zaznamenaných civilních obětí způsobilo použití výbušných zbraní s plošným účinkem, včetně ostřelování těžkým dělostřelectvem, raketovými systémy, raketami a leteckými údery,“ uvedl UNHCR.

Podle Kyjeva může být počet zabitých ukrajinských civilistů v desetitisících, jak připomíná agentura Reuters.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme