Ukrajina oznámila tři mrtvé a 12 zraněných po ruských útocích na obytné čtvrti

Ruské vzdušné a dělostřelecké útoky zabily v noci na neděli a během rána v rezidenčních částech tří ukrajinských měst v Doněcké oblasti nejméně tři lidi a dalších 12 zranily, uvedli šéf oblastní správy Vadym Filaškin a policie v regionu. Mrtví a zranění jsou podle nich ve městech Časiv Jar, Dobropillja a Myrnohrad. Útok v Myrnohradu poškodil nejméně 17 bytových domů, oznámila dříve doněcká oblastní prokuratura.

Sledovali jsme online Kyjev/Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ukrajinský voják prochází kolem zničených budov ve městě Časiv Jar poblíž frontové linie

Ukrajinský voják prochází kolem zničených budov ve městě Časiv Jar poblíž frontové linie | Foto: Oleksandr Ratushniak | Zdroj: Reuters

Ve městě Dobropillja záchranáři objevili po dronovém útoku pod sutinami dvě těla, sdělila policie s tím, že šlo o muže ve věku 29 a 46 let. Ukrajinské letectvo ráno oznámilo, že se mu v noci na neděli podařilo sestřelit 35 z 39 ruských dronů. Ve městě Časiv Jar zemřel 66letý muž při dělostřelecké palbě, sdělil regionální představitel Filaškin.

Putinův projev o stavu země: Měl být jen formalitou, vyvolal ale depresivní dojem sílící eskalace

Číst článek

Myrnohrad podle doněcké oblastní prokuratury zasáhly v noci na neděli tři rakety, patrně protiletadlové střely S-300. Mezi zraněnými je i 16letý chlapec. Nejstaršímu raněnému je naopak 95 let. Na fotografiích zveřejněných prokuraturou jsou vidět panelové domy se silně poškozenými fasádami a vyraženými okny, hromady sutin před domy a několik ohořelých aut.

V Oděse podle stanice BBC dron poškodil budovu průmyslového objektu. Úřady v Mykolajivu informovaly o poškozeném elektrickém vedení po nedělních nočních útocích.

V jedné z ruských vesnic poblíž ukrajinských hranic podle gubernátora Kurské oblasti Romana Starovojta po ukrajinském útoku začala hořet obytná budova, přičemž zemřela žena a její manžel utrpěl rozsáhlé popáleniny. Další dům ve vesnici byl poškozen.

Starovojt na telegramu také informoval o pádu jednoho z ukrajinských bezpilotních letounů a jeho vznícení v ropném skladu. Na místě zasahují hasiči.

dno, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme