Portugalsko 2:1 Česko

Ukrajinská armáda odmítá obvinění z ostřelování Doněcku. Zemřít tam mělo 28 lidí

Ukrajinská armáda odmítla odpovědnost za nedělní útok na Doněck. Počet obětí ostřelování východoukrajinského města podle tamních proruských úřadů stoupl na 28 a 30 lidí bylo zraněno. Moskva z útoku obvinila Kyjev, ale Ukrajina odpovědnost odmítla.

Kyjev/Doněck Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trosky na trhu v Doněcku

Trosky na trhu v Doněcku | Foto: Alexander Ermochenko | Zdroj: Reuters

Uskupení jihovýchodních vojsk ukrajinské armády Tavrija vydalo na sociálních sítích prohlášení, ve kterém se píše, že síly tohoto bojového svazku v neděli ráno proti Doněcku palbu nevedly.

Během ostřelování Doněcku zemřelo nejméně 27 lidí, tvrdí proruské úřady

Číst článek

Reagovaly tím na prohlášení šéfa ruské okupační správy části Doněcké oblasti Denise Pušilina, který uvedl, že tržnici a další objekty na západním předměstí Doněcku ostřelovala ukrajinská armáda z děl umístěných v Kurachovu a Krasnohorivce.  

Nedělní ostřelování Doněcka se má v pondělí dostat na pořad jednání Rady bezpečnosti OSN v New Yorku, kterého se zúčastní ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov.

RBK Ukrajina uvádí, že podle telegramových kanálů informujících o dění v Doněcku byly v pondělí z toho města a sousední Makijivky hlášeny útoky provedené za pomocí dronů. Vznikly při nich údajně významné škody a na mnoha místech nefungují dodávky elektřiny. Tyto informace nelze nezávisle ověřit. Rusko v noci na pondělí znovu podniklo proti Ukrajině dronový útok. Letectvo napadené země uvedlo, že protivzdušná obrana všech osm bezpilotních letounů zničila.

Martin Dorazín, mst, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme