,Naše pozice držíme.‘ Ukrajině se podle Zelenského daří bránit Avdijivku, odrazila deset útoků

Ukrajinské síly si i nadále drží své pozice u města Avdijivka na východě země, kde tento týden zesílily boje mezi nimi a ruskými jednotkami. Uvedl to podle agentury Reuters ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Ruští vojáci v okolí Avdijivky o něco postoupili, šance na obsazení města však nejsou velké, domnívají se odborníci z amerického Institutu pro studium války.

Sledujeme online Kyjev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

2023-10-12t083514z_1_231012-150529_afo.JPG

Generální štáb ukrajinských ozbrojených sil v ranní svodce napsal, že v okolí Avdijivky ukrajinská armáda odrazila přes deset nepřátelských útoků | Foto: Alexander Ermochenko | Zdroj: Reuters

„Avdijivka. Naše pozice držíme,“ uvedl Zelenskyj.

Ukrajinské úřady na začátku tohoto týdne uvedly, že Rusko masivně ostřeluje Avdijivku, která se nachází nedaleko frontové linie. Ruská armáda tím podle médií zahájila rozsáhlý útok severně i jižně od města.

Ruské vojenské kanály na telegramu podle agentury Reuters uvádějí, že se jednotkám Moskvy podařilo mimo jiné zabrat val odpadků, který se tyčí nad Avdijivkou.

Generální štáb ukrajinských ozbrojených sil v ranní svodce napsal, že v okolí Avdijivky ukrajinská armáda odrazila přes deset nepřátelských útoků.

Institut pro studium války v poslední zprávě o situaci na frontě uvedl, že ruské síly podle potvrzených záběrů postoupily jihozápadně od Avdijivky u obce Sjeverne a severozápadně u obcí Stepove a Krasnohorivka.

Zprávy z ruských zdrojů podle analytiků naznačují, že se ruská armáda poučila z předchozích chyb a při útocích na Avdijivku používá nové postupy, které získala z předchozích bojů na Ukrajině.

„Je však nepravděpodobné, že by se taková adaptace a úspěchy na taktické úrovni promítly do širších operačních zisků ruské armády,“ uvedl institut.

afo, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme