Zelenskyj vyměnil šéfa speciálních sil. Ty provádí operace na území kontrolovaném Ruskem

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj jmenoval novým šéfem Sil speciálních operací Serhije Lupančuka. Viktor Chorenko, který stál v čele Sil speciálních operací od loňského července, bude podle prezidenta nadále pracovat na speciálních úkolech. Informovala o tom agentura Reuters.

Sledujeme online Kyjev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předpokládá se, že Síly speciálních operací stojí za nejsofistikovanějšími operacemi ukrajinské armády provedenými na územích pod ruskou kontrolou

Předpokládá se, že Síly speciálních operací stojí za nejsofistikovanějšími operacemi ukrajinské armády provedenými na územích pod ruskou kontrolou | Foto: Nina Liashonok | Zdroj: Reuters

Zelenskyj označil Lupančuka za zkušeného důstojníka, přesnější důvody pro změnu ve vedení Sil speciálních operací nicméně neposkytl. Chorenko v rozhovoru se serverem Ukrajinska pravda uvedl, že důvody rozhodnutí nezná a že se o něm dozvěděl z médií.

Wagnerovce povede Prigožinův syn. Skupina nově spadá pod ruskou národní gardu, obnovila nábor

Číst článek

Předpokládá se, že Síly speciálních operací stojí za nejsofistikovanějšími operacemi ukrajinské armády provedenými na územích pod ruskou kontrolou, zejména na Krymu.

Mezi příklady úderů připisovaných Silám speciálních operací patří například zářijový útok na velitelství ruské Černomořské flotily v Sevastopolu.

Speciální síly jsou rovněž zodpovědné za informační a psychologické vojenské operace a za organizování odporu na územích okupovaných Ruskem, napsala agentura Reuters.

afo, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme