Ukrajinci sestřelili nad Doněckou oblastí stíhačku. Rusko tvrdí, že nepatří k jeho silám

Nad Doněckou oblastí na východě Ukrajiny byla sestřelena stíhačka Su-34. K jejímu zničení se přihlásily ukrajinské síly. Agentura Unian upozornila, že letoun se podařilo zasáhnout u města Jenakijeve, tedy v hloubi Ruskem okupovaného území. Sestřelení stroje potvrdil podle agentury RIA Novosti také Ruskem dosazený starosta města, který ale zároveň zpochybnil, že letoun patřil ruským silám.

Moskva/Kyjev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruský vojenský letoun Su-34

Ruský vojenský letoun Su-34 | Zdroj: Reuters

„Jeden z (ruských) pilotů zemřel a druhý se mu chystá dělat společnost,“ citovala agentura Unian vyjádření ukrajinských vzdušných sil.

Starosta loajální Moskvě naopak tvrdí, že oba letci přežili. „Piloti jsou naživu, katapultovali se,“ řekl agentuře TASS. „Potvrdit, čí je to letadlo, zda naše, či nepřítelovo, zatím nemůžeme,“ doplnil.

Předtím obyvatele města prostřednictvím komunikační platformy Telegram varoval, aby se ukryli na bezpečném místě. „Nad městem bylo sestřeleno letadlo. Nepobývejte venku. Situaci se snažíme vyjasnit,“ uvedl.

Na fotografii, kterou starosta doprovodil své sdělení, je vidět černý sloup dýmu. Záběry z místa se objevily také na ukrajinské platformě 1+1 video.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme