Kyjev potvrdil smrt 19 svých vojáků. Ruské ostřelování je zasáhlo, když čekali na vyznamenání

Ukrajinská 128. samostatná horská útočná zakarpatská brigáda v pondělí potvrdila, že při ruském raketovém útoku ztratila 19 vojáků. Ukrajinská média o víkendu informovala, že příslušníci brigády se v pátek shromáždili ve vsi nedaleko fronty v Záporožské oblasti, aby převzali vyznamenání.

Kyjev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ukrajinští vojáci sledují oblohu, aby odhalili drony

Ukrajinská média o víkendu informovala, že příslušníci brigády se v pátek shromáždili ve vsi nedaleko fronty v Záporožské oblasti, aby převzali vyznamenání (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

„Raketový útok zákeřného nepřítele připravil o život 19 vojáků brigády,“ napsala v pondělí tato jednotka na svém profilu na facebooku.

Ruské ostřelování poškodilo národní muzeum v Oděse. Vznítil se i muniční sklad

Číst článek

„Naši nejlepší bojovníci zemřeli. Slibujeme, že naše bratry stonásobně pomstíme,“ uvádí se také v prohlášení. Portál RBK Ukrajina připomíná, že jde o první komentář jednotky k páteční události. Brigáda také ujistila, že pokračuje vyšetřování jejích okolností.

„Je to tragédie, které se šlo vyhnout,“ řekl v neděli ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, když při pravidelném večerním proslovu kondoloval blízkým zabitých vojáků. „Hlavní je zjistit úplnou pravdu o tom, co se stalo. A nedopustit, aby se to opakovalo,“ řekl.

Ministr obrany Rustem Umerov v sobotu nařídil generální inspekci resortu, aby případ vyšetřila.

V Zakarpatské oblasti, odkud 128. brigáda pochází, pondělkem začal třídenní smutek. Vlajky jsou spuštěné na půl žerdi, každé dopoledne si lidé zabité vojáky připomenou minutou ticha a budou se za ně konat bohoslužby.

kth, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme