Z ruského zajetí se na Ukrajinu vrátilo 45 obránců mariupolského Azovstalu. Kreml dostal zpět tři letce

Z ruského zajetí se na Ukrajinu vrátilo 45 obránců a obránkyň oceláren Azovstal v Mariupolu na břehu Azovského moře. V sobotu o tom na telegramu informoval šéf ukrajinské prezidentské kanceláře Andrij Jermak.

Kyjev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na Ukrajinu se z ruského zajetí vrátilo 45 obránců a obránkyň oceláren Azovstal v Mariupolu

Na Ukrajinu se z ruského zajetí vrátilo 45 obránců a obránkyň oceláren Azovstal v Mariupolu | Foto: Koordinační velitelství pro zacházení s válečnými zajatci | Zdroj: Reuters

Jermak uvedl, že mezi propuštěnými zajatci je 42 mužů a tři ženy, je mezi nimi deset důstojníků. Někteří z nich se během obrany Azovstalu loni na jaře oženili.

‚Velká velikonoční výměna zajatců.‘ Na Ukrajinu se vrátilo 130 vojáků zajatých Rusy, uvedl Jermak

Číst článek

Jeden z vojínů strávil v ruském zajetí 2,5 roku už v minulosti, padl do něj v roce 2015 při obraně vesnice Šyrokyne, která leží nedaleko Mariupolu.

Když se tehdy dostal na svobodu, hned se vrátil ke svému útvaru a do zajetí padl znovu loni na jaře během bojů o Azovstal.

Podle portálu Ukrajinska pravda ruská strana informovala, že dojednala, že z ukrajinského zajetí budou propuštěni její tři letci.

Zajatce si Ukrajina s Ruskem, které na ni loni v únoru zaútočilo, vyměňuje poměrně často, naposledy se výměna uskutečnila minulý týden.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme