Zelenskyj nařídil vybudovat opevnění na hlavních úsecích fronty. ‚Je nutné posílit pozice,‘ řekl

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj na poradě v Záporoží nařídil vojákům rychle budovat opevnění na všech hlavních úsecích fronty, uvedl server Ukrajinska pravda s odvoláním na vyjádření samého prezidenta ve čtvrtečním večerním videoprojevu.

Kyjev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

opevnění v Záporoží

Výstavbu opevnění je podle Zelenského potřeba urychlit | Foto: Dmytro Smolyenko | Zdroj: Reuters

„Na všech základních směrech, kde je nutné posílit (ukrajinské pozice), je třeba urychlit výstavbu (opevnění),“ uvedl Zelenskyj.

Jde podle hlavy státu především o úseky fronty u Avdijivky a Marjinky, Kupjanska a Lymanu, jakož i o výstavbu opevnění v Sumské, Černihivské, Kyjevské, Rivnenské, Volyňské a také na jihu Chersonské oblasti.

Pro Ukrajinu bude jednodušší získat zpět Krym než Donbas, prohlásil Zelenskyj

Číst článek

S generály a oblastními náčelníky prezident jednal podle svých slov také o financování a zapojení různých zdrojů, včetně soukromého podnikání do opevňovacích prací. „Priorita je jasná. Děkuji všem, kdo pracují na této výstavbě a při výrobě (stavebních) materiálů,“ dodal. Na pořadu byla také otázka, co ukrajinská armáda potřebuje od zahraničních partnerů k posílení obranných linií.

Zvláštní pozornost účastníci porad věnovali výstavbě krytů ve školách, aby se děti mohly učit nejen po internetu, dodal Zelenskyj.

Válka Ruska proti Ukrajině v pátek pokračuje 645. dnem. Ukrajinské síly na počátku léta zahájily dlouho očekávanou protiofenzívu, která však až dosud nevedla k přelomu situace na bojišti, a mezitím ruské jednotky zejména na východě země opět přešly do útoku.

Ukrajinská média citují z komentáře časopisu The Economist, podle kterého nerozhodnost Západu při podpoře Ukrajinci a šokující absence strategického vidění zavinila, že ruský prezident Vladimir Putin získal šanci vyhrát ve válce a v příštím roce bude Rusko bojovat z pozice silnějšího.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme